Naslovnica Događanja Obilježen Tjedan mentalnog zdravlja
Obilježen Tjedan mentalnog zdravlja PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 10 Studeni 2014 21:48

S ciljem obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja, u organizaciji Savjeta za socijalnu skrb Zadarske županije od 6. do 10. listopada 2014. god. organiziran je Tjedan mentalnog zdravlja i Antistigma kampanja pod nazivom ''Šutnja nije uvijek zlato''. Tom prigodom organizirana su brojna predavanja, tribine, izložbe, dani otvorenih vrata različitih ustanova, a među brojnim sudionicima aktivno je sudjelovala i naša OŠ Voštarnica – Zadar.

Prvog dana u Tjednu mentalnog zdravlja 6. listopada, u HNK je otvorena Antistigma kampanja prigodnim programom učenika OŠ Voštarnica-Zadar, te nizom predavanja na temu mentalnog zdravlja.
Plesna skupina škole izvela je ples ''Linđo'' uvježban pod vodstvom učiteljica Marijane Mišulić i Jelene Babić, dramska skupina škole pod vodstvom učiteljica Ane Milković i Ivane Birse izvela je igrokaz ''Nijemi film'', a dvoje učenika pod vodstvom učiteljice Tine Colić izveli su plesnu točku pod nazivom ''Kva-Kva''. Psihologinja iz OŠ Voštarnica-Zadar Tina Perović izlagala je na temu ''Psihički poremećaji kod djece s intelektualnim teškoćama''. Uslijedilo je tjelesno razgibavanje na Narodnom trgu pod vodstvom Društva sportske rekreacije Relax, na kojem su sudjelovali svi prisutni na predavanjima, kao i ostali zainteresirani građani, a s ciljem promoviranja fizičke aktivnosti kao bitnog čimbenika u očuvanju mentalnog zdravlja. U popodnevnim satima tog istog dana, u Gradskoj knjižnici Zadar otvorena je izložba likovnih radova učenika OŠ Voštarnica – Zadar, kao i korisnika Doma za odrasle osobe Sv.Frane, te pacijenata PB Ugljan. Izrazito smo ponosni što smo kao ustanova i kao pojedinci prisustvovali obilježavanju Svjetskog dana mentalnog zdravlja, te na taj način promovirali važnost ulaganja u mentalno zdravlje svakog pojedinca.